Yengeç Burçları Genel Özellikleri

Yengeç Burçları Genel Özellikleri, Yengeç Burcu Aşk ve İlişkiler, Yengeç Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Yengeç Burçları Genel Özellikleri
yengec-burcu-ozellikleri

Yengeç Burçları, su elementinde, Negatif polaritede, Lider nitelikte, dişil (yin,olan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici seyyaresi Ay’dır. (Ay Dünya’nın uydusudur ancak Astroloji’de tanımsal olarak seyyare sınıfındadır) Burcun simgesi bir “Yengeç” figürüdür. Vücudumuzda göğüslerimizi ve midemizi temsil eder.

Yengeç Burcu, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve Güneş’in yıldıza giriş yapması Kuzey yarımkürede Yaz mevsimini başlatır. Bu arada Güneş’in yıldıza giriş yaptığı gün sene en uzun günüdür. O günden sonra günler kısalmaya başlar. Bu burcun insanları da tıpkı başlattıkları mevsimi ve döngüyü temsil edercesine ılıman, sevimli ama kısa müddette kaybolan, tadı damağımızda bırakan ve özlenen insanlardır.

Tüm su gruplarında olduğu gibi Yengeç burcunda da hislerden bol bol söz ederiz. Ancak diğer su gruplarından değişik olarak “hissetmek” Yengeç burcunun mottosudur. Onlar sözlerinde dahi hissetmekten söz ederler. Hisleri ile hareket ederler ve çoğunlukla yanılmazlar. İşin doğrusu onlar sahiden de hissederler. Hem fertteki hem evrendeki hem de ortamdaki enerjiyi sünger gibi içlerine çekerler. Bu sebeple de şayet ortamda negatif bir vaziyet varsa ilk Yengeç burçları etkilenir. Canınız sıkıldığında veya üzüldüğünüzde katiyen bir Yengeç burcundan gizleyemezsiniz.

Yengeç Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Erkek veyahut dişi olsun Yengeç burçları birer anne gibidirler. Onlar herkesi savunmak kollamak ve bakımlarını üstlenmek için dünyaya gelmiş gibidirler. Onlar büroda biri öksürdüğü an elinde ilaçla gelen insanlardır. Tabi ki çok iyi anne, baba ve ebeveyn olurlar. Ailelerine çok bağlıdırlar.

Yengeç burçlarının ruh halleri gidip gelebilir. Aslında kuvvetli ve kararlı insanlardır. Kolayca rutinlerini uygulayabilirler. Ruh hallerinin değişmesi, balanssız olduklarından değil, ortamdaki dalgalanan enerjiyi çekip o ruh haline bürünmeleri yüzündendir. Kendi hallerinde de biraz aksi, kara kara düşünmeye meyilli, kendilerini daima savunma altında tutmak isteyen, kendilerini hazır hissedene kadar tetikte bekleyen tutumları vardır.

Yengeç burçları lider nitelikte oldukları için burunlarının dikine gitme özellikleri vardır. Onları ikna etmek o kadar da kolay değildir. Kendileri ile barışık olduklarında daha duygusal ve ılımlı, iç savaşları varsa daha sert olurlar.

Çoklukça duygularını içlerinde yaşamayı seçen insanlardır. Dışarıdan onlara baktığınızda biraz soğuk ya da kendi halinde gözükürler. Çokça insanla bir şey paylaşamadıkları için, çok duygu biriktirirler. Eninde nihayetinde de patlarlar. O kalın kabuklarının altında ne kadar yumuşak ve hassas yerleri olduğunu ancak o vakit fark edebiliriz. Duygularını isteyerek içlerinde gizlemezler. Bu davranış onların içgüdüsüdür. Kapalı kapılar ardında olma, hanede olma ve kabuk içinde olma halleri, onların tıpkı burcun simgesindeki Yengeç gibi, içgüdüleridir.

Yengeç Burcu Aşk ve İlişkiler 

Bu burcun üyeleri öyle siyasi olamazlar. Sevgi öncelikli duygudur. Sevdikleri ile olabilirler, sevmedikleri insanları idare edemezler. Onlardan uzak durmayı seçerler. İlişkilerde de vaziyet aynı şekildedir. Aşk varsa ilişki vardır. Mantık ilişkisi lugatlarında dahi yoktur. Çoğu çok erken yaşta yuva kurma, aile olma hevesindedir. Çoğu da bu heveslerini gerçeğe dönüştürürler. Erken yaşta izdivaç eder, erken yaşta ebeveyn olurlar.

Savunmaya ve kollanmaya, konfor alanlarına ihtiyaç duymalarına karşın, otorite ile ilgili problemleri vardır. Kimsenin idaresinde olmak istemezler. Ama bu arada kendileri de bir hayli sorumluluğu almaktan kaçınabilirler. Güvendikleri insanlara sık sık kendi sorumluluklarını sevgi ve şefkat kisvesi altında yükleyebilirler. Çevrede kimse yoksa kolayca inisiyatif alabilirler.

Yengeç burçlarının belleği çok kuvvetlidir. Kindar değillerdir fakat her teferruat akıllarındadır. Kendilerine ait hatıraları katiyen unutmazlar. Arabalarını koydukları yeri de.

Genel olarak hassas insanlardır. Burç vücudumuzda mideyi yönettiği için üzüldüklerinde veya sıkıldıklarında ilk mideleri etkilenir. Sık sık mide veya karın ağrısından yakıntı ederler. Ara ara kaprisli, ara ara da gereğinden fazla alıngan olabilirler.

Zor güvenen, uzun inceleme süreçlerine ihtiyaçları olan, daima eli maşalı gezen insanlardır. Ancak güvenlerini kazandığınızda oldukça fedakâr, ılıman, yumuşak ve savunmacı olurlar.

Yengeç Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; duygulu, duyarlı, anaç ve fedakâr olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; kaprisli, alıngan ve bağımlı olmalarıdır.