Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek ne anlama gelir? Rüyanızda siyah bir yılanın sokması (ısırması) görülebilir ya da evde büyük sarı yılanlar olabilir.

Rüyada Yılan Görmek
ruyada-yılan-gormek

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek genellikle rüyayı gören kişinin kötü bir olayla karşılamasına yorumlanır. Genellikle rüyada yılan görmek kötü bir rüya gibi görünse de rüyanın nasıl görüldüğüyle ilgili bazı detaylar da önemlidir. Rüyada gördüğümüz durumlar gerçek hayatta farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Gündelik yaşantımızda görmüyor olsak bile yılan gibi canlıları rüyamızda görebiliyoruz. Sizler için rüyada yılan görmek detaylarını aşağıda bir araya getirdik.

Rüyada yılan görmek ne demektir?

Rüyada yılan görmek, en genel yorumu ile çocuğa, saltanata, gizli düşmanlara, kadına, beyliklere, bireyin geçimine işaret eder. Rüyada yılan görmenin rüyayı gören kişinin etrafında onun kötülüğünü isteyen düşmanın olduğu şeklinde yorumlanır. Bunun dışında yalnızca iyi günlerde yanında bulunan, menfaat sahibi arkadaşlara da işaret eden bir rüya şeklinde yorumlanır. Kimi rüya yorumcularına göre, rüya içerisinde görülen yılanın maddi ve manevi olarak zor günlerin başlaması anlamına gelmektedir.

Rüyada siyah yılan görmek ne demektir?

Rüyada siyah yılan görmek; kaybedecek bir şeyi bulunmayan, gözü kara, bir şeyi aklına koyduğu zaman kimseden çekinmeyerek onu sağlamak adına her şeyi yapacak kadar cesaretli olan kimi kişilerin varlığına işaret eder. Kötü kişilere ve onlardan gelecek belalara yorulur. Rüyada siyah yılan görmek, korku salacak kadar tehlikeli insanlara ve onlardan gelecek tehlikelere işarettir.

Rüyada Gezinen Yılan Görmek

Rüyada etrafta dolaşan yılan görmek, yılanın zararlı ya da zararsız bir yılan olup olmadığına göre yorumlanmaktadır. Rüyada zararlı bir yılanın gezindiği görmek, bu rüya sahibi için sıkıntılı günlerin başlangıcına işarettir. Eğer gezinen yılan zararsız bir yılansa da beklenmedik bir misafirin gelerek size bir takım yardımlarda bulunacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yılan Isırması, Sokması

 Rüyada yılan sokması kişinin düşmanlarından alacağı darbe olarak yorumlanır. Zararı dokunan bir kişinin haneye gelmesi ya da olayların kötü şekilde sonuçlanması şeklinde yorumlanır. Özellikle rüya alimleri bu rüyayı kişinin başına gelecek olaylardan dolayı kötü duruma düşmesi şeklinde tabir etmiştir. Bu olaylar genellikle maddi kayıplar ya da itibarın yok olması şeklindedir. Rüyasında yılanın kendisini soktuğunu gören kişi yaşadığı olaylardan zarar görecektir. Düşmanları tarafından bir çıkmaza sürüklenerek, maddi ve manevi yönden zarara uğrayacaktır. Özellikle bekar kişilerin bu rüyayı görmesi bazı alimler tarafından hayal kırıklığına uğrama, uğraşların boşa çıkması şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Ayakları Olan Yılan 

Rüyada ayakları olan yılan görmek, rüyayı gören kişiden daha iyi bir konuma sahip olan birisinin ona karşı cephe aldığını ve sürekli olarak onu alçaltmak için uğraştığını gösterir. Rüyada ayakları olan yılanın koştuğunu görmek, kişinin içinde saklayıp da dışarıya vuramadığı sıkıntılarının olduğuna delalet eder.