Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada üzüm görmek hayırlı bir anlam ifade eder. Düzenli olarak gerçekleşecek toplu bir rızık manasına gelmektedir. Bu konu da kısmet, mal, dostluk ve mutlu bir aile gibi bir çok anlam ifade ettiğini söylemek mümkündür. Tabii mevsimine göre veya değişik durumlara bağlı şekilde rüyalar farklı biçimlerde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada üzüm görmek hayırlı bir anlam ifade eder. Düzenli olarak gerçekleşecek toplu bir rızık manasına gelmektedir. Bu konu da kısmet, mal, dostluk ve mutlu bir aile gibi bir çok anlam ifade ettiğini söylemek mümkündür. Tabii mevsimine göre veya değişik durumlara bağlı şekilde rüyalar farklı biçimlerde yorumlanabilmektedir.

Rüyada Üzüm Toplamak

Rüyada üzüm toplamak rüya sahibinin iş yaşamında sosyal yaşamındaki ve ailesindeki insanlarla güzel bir ortaklık kuracağı üzerine yorulur. Bu doğrultuda büyük başarılar elde edeceğini ve iyi kazançlar yakalayacağı üzerine ifade edilmektedir. Eğer rüya sahibi bekar ise kısa sürece hayırlı bir kısmet çıkacağına ve çok mutlu olacağına işaret etmektedir. Evli ise mutlu ve huzurlu bir yaşama uzanacağına ve bir evlat sahibi olacağı üzerine yorumlanır.

Rüyada Üzüm Satın Almak

Rüyada üzüm satın almak rüya sahibinin yapacağı bir proje üstünde kuvvetli bir firmadan iş teklifi alacağı üzerine yorumlanır. Böylece kısa sürece yeni bir yaşama kullanacağına ve maddi açıdan iyi bir kazanç elde edeceğine delalet eder. Aynı zamanda ulusal açıdan büyük bir motivasyon yakalayacağı üzerine yorulmaktadır.

Rüyada Üzüm Yediğini Görmek

Rüyada üzüm yediğini görmek toplu rızka, dostluğa, mutlu bir aile yaşamına işaret etmektedir. Aynı zamanda toplu mala ve kısa süre içerisinde ele geçecek iyi bir nakit paraya delalet etmektedir. Dostluk ve muhabbet ile birlikte rüya sahibinin sevdikleri ile güzel bir yaşama uzanacağına yorulur.

Rüyada Üzüm Salkımları Görmek

Rüyada üzüm salkımları görmek rüya sahibinin kısmetinin ve şansının açılacağı üzerine yorulur. Aynı zamanda kişinin yararlı işler yapacağına ve ilme yöneleceğine delalet eder. Çevresinde yaşanacak ucuzluğa ve bu konu da karşına çıkacak fırsatları anlatmaktadır. Ayrıca rüya sahibine bir kadından gelecek olan toplu mala ve paraya yorulur.

Rüyada üzüm toplamak

Bir bağdan kendi eliyle üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine; üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları var ise kurtulacağına; hastası var ise şifa bulacağına delildir.

Rüyada üzüm suyu içmek

Üzüm suyu, üzüm hoşafı içmek uzun bir ömre işarettir.

Rüyada Çavuş Üzümü Yemek

Rüyada çavuş üzümü yemek güçlükle ele geçecek mala delalet eder. Rüyada üzüm sıkarak suyunu içtiğini görmek zalim bir devlet adamına hizmet edeceğine işarettir.

Bir asmadan koruk topladığını görmek rızk için yapmış olduğu bütün çabalarının boşa geçeceğine; asmada salkım halinde siyah üzümler görmek, vaktinin dışında ise, şiddetli yağmura vaktinde ise nimete delalet eder.

Rüyada kuru üzüm görmek

Ne renkte olursa olsun, kuru üzüm hayır ve bereket işaretidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam etmekte olan toplu ve geniş bir rızıktır. Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete işarettir.

Mevsiminin dışında rüyada üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir.

Rüyada yerden salkım üzüm almak

Rüyada yerden bir salkım üzüm aldığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur. Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır.

Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışındaysa hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya, Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Siyah üzüm cüzi menfaattir.

Bazı tabirciler üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır dediler. Yere düşmüş üzümü kaldırmak menfaattir. Rüyada yerden üzüm kaldırdığını, çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkül bir durumda kalır.