Rüyada Sırtlan Görmek

Her işini oyun ve kurnazlıkla yürütmeye çalışan, mazlum, çaresiz ve düşkün gibi görünerek, insanların duygularını sömürüp, iyi niyetini su istimal ederek kendisi için çıkar elde etme çabasında olan bir kişi ile açıklanır.

Rüyada Sırtlan Görmek
ruyada-sirtlan-gormek

Rüyada Sırtlan Görmek

Rüyada sırtlan görmek, pek iyiye yorulmaz. (Bu rüya­yı gören kimse dikkatli hareket etmelidir.) Sırtlan, zalim ve hain düşman, hileci-münafık düşmanla tabir edilir. Dişi sırtlan, yaramaz kadın, sihir, hile ve tuzak gibi sevilmeyen şeylerle tabir edilir. Sırtlanı öldürmek, hanımın akrabala­rıyla kavga ve dargınlık olacağına işarettir. Sözün kısası böyle rüya hayırla yorumlanmaz.Rüyasında sırtlanın üzerine bindiğini gören kimse, kötü huylu, yaramaz hareketli bir kadınla evleneceğine yorumlanır.

Rüyada kendini sırtlanla beraber görmek, böyle bir kadınla evleneceğinize ama bu evliliğin kısa süreceğine yorumlanır.

Rüyada bir sırtlana bindiğini gören, çirkin bir kadınla evlenir. Bir sırtlana değnekle vurulduğunu gören, karısının akrabası olan biriyle aralarında tartışma çıkar. Bir sırtlanı mızrakla öldürdüğünü gören, çirkin bir kadınla cinsi münasebette bulunur. Sırtlanı taşla vurduğunu gören, çirkin bir kadına hakaret eder veya öyle bir kadınla zina suçundan mahkemelik olur.

Rüyada sırtlan eti yediğini gören, çirkin ve ahlaksız bir kadın tarafından büyüye uğrar. Sırtlan sütü içtiğini gören, öyle bir kadından hileye ve düşmanlığa maruz kalır.

Rüyada Dişi Sırtlan Görmek

Rüyada diş sırtlan görmek, kadının kötüsüne, erkeğini rezil edenine, şirretlik yaparak hakkı olmayandan da nasiplenmeye çalışana, hurafe ile işini yürütüp, başkalarını kendine çekmeye ve onların sırtından geçinmeye uğraşana delalet eder.

Rüyada Sırtlan Eti Yemek

Rüyasında sırtlan eti yediğini gören kişi, kendisini ve başarılarını çekemeyen, kem gözlü, haris ve fesat bir kişi tarafından tuzağa düşürülecek, kötü ve çirkin bir olayın içine çekilmeye çalışılacak ya da alnına leke sürülecek bir iftiraya uğrayacak demektir.

Rüyada Sırtlan Öldürmek

Rüyada sırtlan öldürmek, belalı kişilerden, onların şerrinden, yalanından, düzeninden, art niyetinden ve nazarından korunmaya ve kötü kişileri çok arkada bırakıp, kendini onlardan sakınmaya işaret eder.

Rüyada Sırtlan Saldırısına Uğramak

Rüyada sırtlan saldırısına uğramak, rüyayı gören kişinin rakipleri ya da düşmanları karşısında güçsüz ve çaresiz durumlara düşeceğine, kendini onlara karşı savunmakta zorlanacağına ve bu nedenle onlara yenik düşme tehlikesi ile karşı karşıya kalacağına yorulur.

Rüyada Sırtlan Sürüsü Görmek

Rüyasında sırtlan sürü gören kişinin, kendisinden haz etmeyen ve kişiye zarar vermek için en zayıf anının bekleyen kimselerin olduğu anlamına gelir. Rüya sahibini alt etmek için en küçük açığını ya da en kötü anını kollamanın peşinde olan bazı kötü kimselerin olduğuna tabir edilir.