Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek, mala uzun saç ise uzun ömre delalet eder. Bir kimsenin Rüyada saçının güzel, düz ve kıvırcık bulunduğunu görmesi, şeref ve bahtiyarlığa işarettir. Gür biçimde uzun saç görmek, malın çokluğu anlamına gelir. Uzun saçlar uzun ömür demektir. Bundan dolayı rüyada saçlarının uzadığını gören kişinin, ömrü uzun olur.

Rüyada Saç Görmek
ruyada-sac-gormek

Rüyada Saç Görmek

Rüyada saç görmek, mala uzun saç ise uzun ömre delalet eder. Bir kimsenin Rüyada saçının güzel, düz ve kıvırcık bulunduğunu görmesi, şeref ve bahtiyarlığa işarettir. Gür biçimde uzun saç görmek, malın çokluğu anlamına gelir. Uzun saçlar uzun ömür demektir. Bundan dolayı rüyada saçlarının uzadığını gören kişinin, ömrü uzun olur.

Rüyada Uzun Saç Görmek

Bir kadının rüyada saçının uzun bulunduğunu ve bundan da çok memnun kalmış olduğunu görmesi, kendisi hakkında güzel ve makbuldür. Çünkü saç hanımın ziynetidir.

Rüyada uzun saç görmek, işleri pürüzsüz oluşturmaya delalet eder. Kadınların rüyada saçlarını uzun görmesi hayra, erkeğin rüyada saçını uzun görmesi, mal biriktirme ve onu muhafaza etmeye işarettir. Saçlarının uzadığını gören kimsenin, ömrü uzun olur.

Saçının uzun olduğunu ve kendisinin de bundan çok memnun kaldığını; görmek, özellikle kadınlar hakkında, güzel ve makbuldür. Bir kimse saçı uzun olduğu halde kısa olarak görse, gam ve kederi gider.

Rüyada Saç Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada saç görmenin manası, varlıklı için malın artmasına ve ödünç aldığı malla ticarette olmasına delalet eder. Rüyada bir tutam saç, yoksul kimseler için zenginliğe işarettir.

Kederli ve üzüntülü kimsenin rüyada saçını gür görmesi, keder ve üzüntüsünün bitmesine işarettir. Sevinçliler için de gür saç sevinçlerinin artmasına işaret eder.

Rüyada Kendi Saçını Görmek

Kendi saçını gören rüya sahibinin arzu ve arzusuna kavuşacağına ve inancının sağlam olmasına delalet eder. Rüyada kendi saçını görmek, erkekler ve kadınlar için ziynet, para, güç, kuvvet ve daimî bir mala delalet eder. Kadının, rüyada kendi saçını görmesi, onu koruyacak hiç kimseye işarettir.

Rüyada Siyah Saç Görmek

Hanımın rüyada saçının biçimde siyah olduğunu görmesi, kocasının malıyla varlıklı olmasına işarettir. Saçın, güzelliği, siyahlığı ve uzunluğu anlattığınız kimselerin hallerinin güzelliğine yorumlanır. Kadının rüyada saçını siyah görmesi kocasının onu sevmesi ve kocasının halinin doğruluğuna işarettir.

Rüyada siyah uzun saç görmek kimi vakit şan ve şerefe yorumlanır. Rüyada saçlarını siyah görmek halk arasında elit bir kişi olacaksınız anlamına gelir. Rüyada kendi saçını siyah görmek dürüstlüğe, cömertliğe ve iyiliğe işaret etmektedir.

Rüyada Kesilmiş Saç Görmek

Rüyada hac vakti görülen kısa saçlar, hayır ve emniyete delalet eder. Rüyada kesilmiş saç görmek Salih amellere yorulur. Ebu Sait El Vaiz'e nazaran; kesilmiş saç görmek, mal, uzun ömür, güzellik ve şeref ile yorumlanır. Kesilmiş saç görmek, saygınlık kazanmaya, itibar görmeye, aşama ve makamda yükselmeye alamettir.

Rüyada hanım Saçı Görmek

Kadınların saçı keder, üzüntü ve kötü düşüncenin bitmesini gösterir. Rüyada görülen kadın saçı güzelliğinin arttığına delalet eder. Rüyada kadın saçı görmek, hayır ve menfaate delalet eder.

Rüyada Saç Düzeltmek

Rüyada saçını düzelttiğini görmek, sorunların geride kalmasına ve sevindirici gelişmelere işaret eder. Aynı zamanda rüyada saç düzeltmek, hayır ve esenliğe işarettir. Rüyada düzeltilen saç, mala ve ömrün uzun olmasına işaret eder.

Rüyada Kıvırcık Saç Görmek

Saçının kıvırcık bulunduğunu görmek, hayır ve menfaate delalet eder. Saçı kıvırcık iken düzeldiğini gören, huzursuz olur. Saçının düz ya da kıvırcık olduğunu gören kimse, şerefli ve bahtiyar olur.

Bir başka rivayete bakılırsa de: Saçı olmayan kimsenin rüyada kıvırcık saçlı bulunduğunu görmesi, Sünnet i Seniyye ile amel yapmasına işarettir. Saçlarının kıvırcık bulunduğunu gören kimsenin mal, hanim ve giysi için rehin vermesine işarettir.


Rüyada başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan görmek, zillet ve perişanlığa delâlet eder.

Rüyada evli bir erkeğin vücudunda saç sona erdiğini görmesi, onun zevcesinin hamile olduğuna delalet eder.

Saçının dağınık ve kötü bulunduğunu görmek malının dağılmasına işarettir. Genç bir insanın rüyada saçının beyaz olduğunu görmesi fakirliğe yorumlandığı için iyi değildir.

Saçının azaldığını görmek fakirliğe, uzadığını görmek zenginliğe delalet eder.

Rüyada saçının hiç olmadığını ve takma saç kullandığını görmek rızkının bolluğuna işarettir.

Başının dazlak bulunduğunu gören kedere ve hakarete uğrar. Başı dazlak olup da yine saç sonlanmış olduğunu gören, hayır görür ve şerefi artar.

Saçını bir tarakla taradığını görmek nimettir. Başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü gören kimse, varlıklı ise mali artar ve ödünç aldığı malla ticarette bulunur. Rüyada kendinizi saçlarınızı örerken görmek; mutlu günler geçireceğinize, başkasının saçını örmek ise; hiçbir vakit parasızlık çekmeyeceğinize işarettir.

Saçının yumuşak bulunduğunu gören kimsenin, mali artar. Rüyada görülen saç, sahibi için maldır.

Hac süresinde saçını kesmek ya da onu kısaltmak emniyete işarettir.

Bazı tabirciler, saç yolmak, rüya sahibinin borcunu zorla ödeyeceğine işarettir, demişlerdir.

Rüyada saçı düzgüsel olarak yağlamak ziynettir, normalden fazlası üzüntü ve kederdir.

Saçlarının anormal şekilde uzadığını ve öylece de halk içinde gezdiğini gören kimse, borca girer ve geçim sorunu çeker.

Rüyada saçını yolan kimsenin malına bir bela ve musibet erişir. Minik çocuk için saç uzun ömürlü olmasına işarettir.