Rüya Tabirleri

Rüya tabirleri, özellikle Müslüman toplumlarda yaşayanların merak ettiği bir konuların başında gelmektedir. Bunun önemli sebebi ise insanların uykularında gördükleri rüyaların anlamlarını merak ediyor olmasıdır.

Rüya Tabirleri
ruya-tabirleri

Rüya Tabirleri

Niçin ve ne surette rüya görüyoruz? Bu fenomen bir sorudur. Geçici ölüm denilen uykuda görülen garip haller rüya tabirleri anlatımlarını oluşturmaktadır. Rüya tabiri ve rüya alemi, ilk insanın yaratılışından bugüne kadar filozoflar ve bilim adamları tarafından çeşitli sorgulamalara tâbi tutulmuştur. Rüyaları farklı şekillerde açıklamışlar, düşünmüşler, fakat kesin bir şekilde tanımlayamamamışlardır. Ancak şu kadarını bilmemizde fayda vardır ki rüya, büyük ve soyut bir dünyadır. Aynı zamanda rüya, öldükten sonraki yaşantımızla da ilişkilidir. Bu ilişkiyi yakalamak, temiz duygu ve ruh temizliğiyle ancak mümkün olabilmektedir. 

Rüya Tabirleri Sözlüğü

İnsanlık, tarih boyunca uyku sırasında görülen rüyaların anlamlarını öğrenmeye çalışmış ve bunun için rüya tabirleri ile rüya sözlüğü yorumcularına danışmış ve destek almıştır. İnsanlar üzerinde etkisi oldukça büyük olan rüyaların anlamlarını açıklamak için ise alimler İslami Rüya Tabirlerini ortaya çıkarmış, görülen rüyanın yorumlarını ifade etmeye çalışmışlardır.

Bizlerde sizler için uykunuzda gördüğünüz bütün rüyaların yorumlarını ve anlamlarını, rüya tabirleri sözlüğü ve rüya sözlüğü yorumcularına göre bir araya getirdik. Sitemizde yer alan rüya tabirleri sorgulama içerikleri sayesinde bütün rüyalarınızın ne anlama geldiğine cevap bulabileceksiniz.

Rüya Nedir?

Rüyalar, uyku esnasında zihnin yarattığı hikayeler ve imgeler bütünüdür. Eğlenceli, romantik, rahatsız edici, korkutucu ve bazen de tuhaf şeyler barındırabilir. Bilim insanları ve psikoloji doktorları için halen daha çözüme kavuşturulamayan gizemli bir oluşumdur. Ve akla rüyalarla ilgili birçok soru gelmektedir. Bunlardan bazıları; “Rüya neden görülür?, Rüyalar nasıl oluşur?, Rüya görmeye neden olan şey nedir?, Rüyalar kontrol edilebilir mi?” olmaktadır.

Rüyalar, bilişsel dünyanın bir önceki günden ayrılan geçmişin, bugünün ve geleceğin bölümlerini bünyesinde barındırır. Ünlü psikanalistler Carl Jung ve Sigmund Freud hayallerin önemini ele almışlardır. Bilinçli ve bilinçsiz tasvirler arasındaki bağlantıyı gösteren unutulmuş dili yeniden canlandırmak adına araştırmalar yapmışlardır. Rüyalar kişileri bilinçdışına doğru yönlendirir; ruhun en derin ve en samimi sığınağını keşfetme şansı sunar. Ruhun gerçekte ne istediğine dair içsel gerçeği arayan bir araştırmacı emsali olmak için rüyaların gizemli dünyasına katılabilirsiniz.

Rüyalar ne anlama geliyor, diye sorduğumuzda birçok tanımlamalar mevcuttur. Rüyada görülen imgeler hakkındaki bilgileri okuyarak ve yorumlayarak, beyninizin size ne anlatmaya çalıştığı veya hayatta gerçekten ne istediğiniz gibi yargıları ve kendiniz hakkında yeni şeyleri keşfedebileceğiniz düşünülmektedir.

İslami (Dini) Rüya Tabirleri

İslam dininin hakim olduğu toplumlarda rüya görmek ve görülen rüyanın ne anlam ifade ettiğini bilmek oldukça önemlidir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere insanlar rüyaların ne anlama geldiğini öğrenmek için de İslam alimlerine yönelmiş ve bu alimler de görülen rüyaların ne anlam ifade ettiğini en doğru şekilde açıklamaya çalışmışlardır. 

Her toplumun inanış ve gelenekleri farklı olduğu için görülen rüyaların anlamları farklılık gösterebilmektedir.

Bizler de sizlere sunduğumuz rüya tabiri içeriklerinde İslam alimleri tarafından yorumlanmış en gerçekçi ve doğru rüya tabirlerini sizlerin huzuruna sunuyoruz.

Rüyalarınız Hayır Olsun…