Koç Burçları Genel Özellikleri

Koç Burçları Genel Özellikleri, Koç Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri, Koç Burçları Aşk ve İlişkiler

Koç Burçları Genel Özellikleri
koc-burcu-ozellikleri

Koç burçları, ateş elementinde, Pozitif polaritede, Lider nitelikte, Eril (Erkek- yapan) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici seyyaresi Mars'tır. Burcun sembolü bir "Koç" figürüdür. Vücudumuzda baş bölgesini temsil eder. Burcun simgesi, koç burcu insanlarının dünyada kendilerini nasıl dile getirdikleri ile ilgili yeterince güzel bir örnektir. Koç burcu bir arkadaşınızın (kendiniz Koç burcu iseniz, kendinizin) inadına şaşmamalısınız. Ayrı olarak temsil ettikleri bölge ve kendilerini dile getiriş biçimlerinden dolayı çoğu Koç burcu insanının baş bölgesinde yara veya kaza izi vardır. Çoğu çocukluktan kalma olabilir. Büyüdüğümüzde kendimizi kontrol edebildiğimiz için iç güdülerimiz azalır ancak Koç burcundaki bir çocuğun kafasını oraya buraya sokma içgüdüsü daimdir.

Koç Burcu, Zodyak'ın ilk burcudur ve Güneş'in yıldıza ilk giriş yaptığı gün Kuzey yarımkürede baharın ilk günüdür. O sebeple bu burcun insanları karanlık anları ve hisleri bir anda bahar havasına çevirebilirler. Bu burcun insanlarının canlı, hareketli, ateşli ve enerjik olması beklenir. İlk ve lider burç olarak bu arada onların her şeyi ilk yapma, ilk olma eğilimleri vardır. Tabi ki ilk olabilmelerini sağlayacak cesaretleri de vardır. Dolayısı ile hata yapma olasılıkları yüksektir. Koç merak eder ve tecrübe eder; sonrasını düşünmez. Ehemmiyetli olan yeniyi tecrübe etmektir. Hiçbir konuya başlamakta problemi yoktur ancak sıkıldığı vakit sürdürmesi çok zordur. Zodyak çemberini bitiren Balık burcundan sonra geldiği ve her burç kendinden evvelki burcun eksiklerini bitirdiği için, bu burcun insanları hayallerin, rasyonelliğin değil daha çok şu anın ve kendisinin peşindedir.

Kendini tanımlama sözcüğü “Ben” veyahut “Ben böyleyimdir". Kendini olduğu gibi dile getirmek üzerine ara ara coşkun zaman zaman da taşkın birine dönüşebilir. Yeniden “ben” duygusunu göstermek üzerine, genel olarak Koç burçları giyimlerine önem verirler, renkli ve son moda kıyafetleri seçerler. Dünyanın Koç burçlarını fark etmesi bu burcun insanları için son derece ehemmiyetlidir. Koç burcu insanlarının tatile giderken valizlerinin tüm gruptakilerden daha büyük olmasının sebeplerinden biri de budur.

Koç Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Koç burçlarının kendilerine has çocuksu tavırları vardır. Ana ihtiyaçlarını dahi, o zamanın büyüsüne kapılıp unutabilirler. Bütün gün çalışıp yemek yemeyi unutabilirler. Daha çok kendi gündemleri ile ilgilendikleri için Koç burcu insanları çevrelerindeki insanların ihtiyaçları ve hisleri konusunda bazen şuursuz olabilirler. Bazen anlık hiddetlerle çevrelerindeki kişileri kırabilirler.

Koç burcu insanları genel olarak rekabeti sever. Hayatı idrak ediş halleri de bu şekildedir. Dolayısı ile onların rekabet hislerini sıcak tutabildiğiniz sürece hayatlarında daha uzun müddet bulunabilirsiniz. Koç burcu insanları kendilerini ruhen doyurabilecek rekabeti bulana kadar aramaya devam ederler. Sabır ve empatileri diğer burçlara göre biraz daha düşüktür.

Hayata oldukça bağlı olan bu burcun insanları, gözlerindeki enerji ve ışıktan fark edilebilirler. Gözler yapısı ne olursa olsun, güzel ve çekicidir.

Koç burcu, yöneticisi olan Mars seyyaresi sebebi ile oldukça hareketli ve yoğundur. Bu burcun insanları hanede dinlenmek için yaratılmamıştır. Her zaman bir programları ve ajandaları vardır. Harekete yatkın oldukları için spor yapmaktan da hoşlanırlar. Bu burç için hayatın tadını çıkarmak ehemmiyetlidir; parasal kaygı taşımazlar. Yeniden yönetici seyyare Mars sebebi ile hiddetleri pek hoş olmaz. Zodyak’ta hiddeti tehlikeli burçlar arasında bulunur. Çoğunlukla hiddetleri kısa sürer fakat bu müddet içinde yeterince kalp kırmış olabilirler.

Koç burcu insanları güçlüdürler. Onları yaralamak, yaralandıklarında belli etmelerini beklemek yanlıştır. Kırılabilirler fakat olası olduğu sürece içlerinde gizlerler. Bu burcun insanlarının istemleri de kendileri kadar güçlüdür. Onlara bir şeyi yapamayacaklarını söylemek kadar yanlış bir şey yoktur. Yaparlar. Yapabilirler. Ancak bu arada bu burç insanlarının sevdikleri şeylere karşı istemleri de hırs yapmadıkları sürece oldukça zayıftır.

Koç burcu insanları, kendi ruhlarındaki baharı her ortama taşıdıkları için genel olarak etraflarınca sevilirler. Genelde etrafları çok geniştir. Toplumun her sınıfından ve tarzından arkadaşları vardır. Tatlı sözden ve övgüden hoşlanırlar. Bazen bu özellikleri gönül mevzularına kolay kanmalarına neden olabilir.

Koç burcu insanlarının para pulla işi yoktur. Onlar arkadaşlarına kolaylıkla borç veren, verdikleri paranın da hesabını tutmayan insanlardır. Kendilerinde para olduğunda rahatça harcarlar. Bilhassa kıyafete ve spor malzemelerine para harcamayı severler.

Koç burçları insanları enerjilerini verebilecekleri, rekabet etmelerini sağlayacak her türlü mesleği yapabilirler. Koç burcu insanları fark edilmeyi sevdikleri için, kolaylıkla sahne sanatları ile ilgilenebilirler. Sahnede olmayı severler. Yeknesak ve daimî sabır gerektiren işlerde mesut olamazlar.

Koç burcunun aile olmakla alakalı hiçbir meselesi yoktur, özgürlüklerini kısıtlayıp onlara buyruk vermediğiniz sürece.

Koç Burcu Aşk ve İlişkiler

Koç burcu kadınlarının ve erkeklerinin aşka ve ilişkilere bakışları farklık gösterse de genel manada her iki cinsin bireyleri de ilişkide bir mücadele ararlar. Huphuzurlu, sapsakin bir ilişki Koç burçlarına göre değildir. Bu burç için aitin sıcak kalması ehemmiyetlidir. Dış görünüşe ve kafalarında oluşturdukları güç simgelerine değer verirler. Bazen bu güç simgeleri, partnerin zekâsı, parası, mesleği, konumu veya fiziksel dayanıklılıkları olabilir.

Koç Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; cesaretli, enerjik ve kararlı olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; tez canlı, inatçı ve egoist olmalarıdır.