İkizler Burçları Genel Özellikleri

İkizler Burçları Genel Özellikleri, İkizler Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri, İkizler Burçları Aşk ve İlişkiler

İkizler Burçları Genel Özellikleri
ikizler-burcu-ozellikleri

İkizler burçları, hava elementinde, Pozitif polaritede, Değişken nitelikte, Eril (Erkek-yapan) enerji taşıyan bir burçtur.  Yönetici seyyaresi, aklın ve iletişimin simgesi olan Merkür’dür. Burcun simgesi ikiz kardeşlerdir. Vücudumuzda sinir sistemi, eller, omuzlar, kollar ve akciğerleri temsil eder. Bu burç omuzlarımızdan ellerimize olan bölgeyi temsil ettiği için, bu burcun insanları çoklukla ellerini kollarını hareket ettirerek konuşurlar. Bir şey anlatmaya çalıştıklarında en büyük yardımcıları iç güdüsel olarak hareket ettirdikleri elleridir. Yeniden bir hayli şeyi öncelikle ellemek istediklerinden ellerinde çocukluktan kalma yara izleri bulunabilir.

Burcun arketipindeki ikiz kardeşlerin de sembolize ettiği gibi bu burcun insanları ansızın fazla öğeyi içlerinde barındırmayı severler. Birden fazla fikir, birden fazla iş, birden fazla düşünce, birden fazla ilişki vb. Çift karakterli olduklarına değin yanlış bir görüş vardır. Onlar çift karakterli değil çok istikametlilerdir. Zihinleri, sözlerinden sonra da çalışmaya devam ettiği için, kafalarında konuları tartmaya devam ederler. Konu kapanıp üzerinden bir gün sonra, bir evvelki günkü fikirlerinin tersini savunmaları bu sebeptendir. Bir daha düşünmüşlerdir, üstüne yatmışlardır.

İkizler burçları, Zodyak’ın üçüncü burcudur. Her burç gibi İkizler burcu da kendisinden önce gelen burcun yaptıklarına eklemeler yapmaya ve kendisinden sonra gelen burca hizmet etmeye çalışır. Kendisinden önce gelen sağlam adımlar atan Boğa burcunun sabit halini değiştirmek ve değişen şartlara da alışmasını istediğinden kolaylıkla her değişen vaziyete ayak uydurabilir. Çoğu İkizler burcu körü körüne hiçbir şeye bağlanmaz. Kendilerine özel maskotları veya değiştirilemez uğurlu anahtarlıkları yoktur. Değişememek, değiştirememek, esneyememek İkizler burcuna kendisini kısıtlanmış hissettirir. Kendisinden sonra gelen Yengeç burcuna da hizmet etmek istediği için, Yengeç burcu evinde rahat rahat vakit geçirebilsin diye, o sosyal hayattaki her aktiviteyi tecrübelemek ister.

İkizler burcu demek; her hava burcunda olduğu gibi zekâ demektir. Bu burcun üyelerinin zihni enerjileri diğer Zodyaklılara kıyasla daha fazladır. Zihin hiç susmaz ve mola vermez. Her zaman hesaplanacak bir konuları vardır.

Hayatta iletişim dendiğinde ne kadar tema varsa İkizler burcu oradadır. Bu sebeple genelde çok konuşkan insanlardır. Bazen fazlaca konuşkan olmaları çevrelerini yorabilir. Ortada bilinmesi şart olan bir haber varsa veya haber niteliği taşıyan rastgele bir konu varsa, bunu ilk İkizler burcu öğrenir ve daha sonrasında da bilmesi şart olan diğer insanlara aktarır. Tipik bir İkizler burcu haberleri okumadan veya izlemeden günü bitirmez. Yaşı kaç olursa olsun, telefon, tablet, internet kullanamayan bir İkizler burcu zor bulursunuz.

Dedikoduyu severler. Kötü niyetle veya insanları yaralamak, onların eksiklerini gediklerini konuşmak için yapmazlar. Onların her şeyi konuşmaya ihtiyaçları vardır. Hiçbir tartışma gözlerini korkutmaz. Tükenmek bilmeyen bir konuşma kabiliyetleri vardır. Bu kabiliyetleri yalnızca laf anlatmak olarak kalmaz. Onlar yabancı dilleri de kısa sırada öğrenir ve kolaylıkla konuşabilirler.

İkizler burçları Zodyak’ın en meraklı burcudur. Dinlemek, sormak ve öğrenmek ister. Ancak bir o kadar da dinlenilmek ister. Sözlerinin dinlenmesi için her türlü dikkat çekici temayı konuşmalarına sokabilirler. Ancak tarafsızdırlar. Önyargı beslemezler. Her türlü görüşe, inanca, karşıt fikre saygı duyarlar. Onlar her şeyi öğrenmeye açıktırlar. Kimseyi küçümsemezler. Kimseye iğneleyici veyahut yaralayıcı bel altı sözler ile saldırmazlar.

İkizler Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Genel olarak çok neşeli, keyifli ve güler yüzlü insanlardır. Bir İkizler burcuna gülümserseniz, sorgulamadan o da size gülümseyecektir. Sevilen insanlardır. Onlardan hoşlanmamak zordur. Kendilerine has bir iblis tüyleri vardır. Sevimli halleri ve tavırları onları her yaşta genç kılar. Yaşlarını kolay kolay belli etmezler. Bu sebeple de karşı cins tarafından hemencecik fark edilen bu burcun azaları her daim markaj altındadırlar. Ancak kendilerine olan alaka çoğunlukla çok uzun soluklu olmayabilir. Zira kendilerinin de rastgele bir konuya alakaları çok uzun soluklu değildir. Dikkatleri dağınık, alakaları yüzeyseldir. Belli bir evreye kadar öğrenirler, öğrenecek konu kalmazsa sıkılırlar.

İkizler Burcu Aşk ve İlişkiler

İlişkilerden ve evlilikten uzun müddet kaçma eğilimindedirler. Romantik manada serinkanlı, duygusal olarak biraz eksiktirler. Vaziyet daima sol beyinde ve mantıkta icra ettiğinden, iş kalbe, romantizme ve sağ beyine gelince tökezlerler. Bu tökezlemeyi veya aksaklığı dahi bekleyecek zamanları yoktur. Daha mesele dahi konuşulmadan ortadan kaybolmuş olurlar.

Bu burç negatif etkiler altında kaldığında, her şeyi en çok kendisinin bildiğine, en yüksek dağları da kendisinin çıkabildiğine inanır. Öğrenmek merak etmek yerine, beğendiğini kopyala yapıştır, al-uygula, taklit et ve benimse şeklinde davranışlar sergileyebilir. Yer değiştirme arzusu çok sıklaştığında büyük kararsızlıklara dönüşebilir. Bir karar vermeye çalışırken oradan oraya sürüklenir ve bunu da kendi kararı zanneder. Çok köşeye sıkışırsa da karışışındaki ile alay etmeye yönelebilir.

İkizler Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; iyi huylu, güler yüzlü ve uyarlama gücü yüksek olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; huzursuz, fazla değişken ve alay eden olmalarıdır.