Boğa Burçları Genel Özellikleri

Boğa Burçları Genel Özellikleri, Boğa Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri, Boğa Burçları Aşk ve İlişkiler

Boğa Burçları Genel Özellikleri
boga-burcu-ozellikleri

Boğa Burçları, Toprak elementinde, Negatif polaritede, Sabit nitelikte, Dişil (Kadın-Eden) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici seyyaresi Venüs’tür. Burcun simgesi bir “Boğa” figürüdür. Vücudumuzda boğaz, boyun, ense, beyinin arka bölümünü temsil eder. Bu burcun insanları tıpkı simgesindeki boğa gibi dayanıklıdırlar. Dayanıklılıkları, psikolojik kapasitelerinden değil, boyun eğmeyen istemlerinden gelir. Sabır, kararlılık ve güvenilirlik bu burcun üyesi insanların tabiisidir.

Yalnızca çok az insan bir Boğa burcunun içindeki gerçek kişiyi tanıyabilir. Dışarıdan kolay idrak ediliyormuş gibi gözükse de Boğaların kendi boyları kadar bir boy da köklerinde saklıdır. Onları tanımak aslında hayli vakit alır. Diğer burçlara göre daha az lafazan, daha az gösterişli ve daha az egolu durabilirler. Onların bu sakin hakimiyeti insanları kendilerine çeker. Yöneticileri Venüs’ün de katkıları ile onlara karşı koymak olanaksızdır. Ancak onlar fazla gayret sarf etmezler, bu vaziyet kendi kendine, Venüs’ün cazibesinden olur.

Boğa burcu, Zodyak’ın ikinci burcudur. Kendisinden önce gelen Koç’un başlattığı tabiatı sağlamlaştırmak ister. Boğa burcu somutlaştırmanın peşindedir. Boğa’nın enerjisi serinkanlı ve sebatkârdır. Bu burcun insanları, tıpkı burcun mevsimde tabiatta yarattığı dönem gibi, nasıl toprak verimlileşiyor ve bereketleniyorsa, bulunduğu ortama verimlilik ve bereket taşırlar. Boğa burcu Toprak elementinde olduğu için maddesel dünya ve uygulamalarında oldukça başarılı, Sabit nitelikte bir burç olduğu için de elinde bulunan maddeyi savunmada ve onu sağlamlaştırmada kabiliyetlidir. Kendilerini tanımlama sözcükleri “Ben muhafaza ederim”, “Ben savunurum” dur. Sahiden de savunurlar. Sahip oldukları her şeyin değerini çok iyi bilirler. Daha da iyisi yalnızca sahip olduklarının değil, ileride neye ihtiyaç duyacaklarını da bildiklerinden, gelecekteki ihtiyaçlarını dahi savunabilirler.

Boğa Burçları Karakteristik Özellikleri

Tüm burçlar içerisinde Boğa burcu en fiziksel olan burçtur. Tüm dünyayı, bilhassa maddi dünyayı beş duyusu ile keşfetmek ister. Çok az burç Boğa kadar toprakla ve tabiat ile uyum içerisindedir. İyi incelerseniz bu burcun doğa ile ne kadar bütün olduğunu görebilirsiniz. Bu sebeple çoğu Boğa burcu, haritasında ters bir tesir almadığı sürece, iyi duyar, iyi tat alır, elleri ile dokunduğu tüm yüzeyleri gözleri kapalı iken düşünebilir ve uzak mesafeleri kolayca görebilir.

Tat alma duyusunun gelişkinliğinden, Boğa burçları yemek yemeye düşkündür. Hemen hemen günün her saati bir şeyler atıştırabilirler. Kahvaltıda ballar kaymaklar, yanına çilekler hem de olasıysa yanına şampanya dahi koyan bu burçtur. Fiziki dünyada var olan her şeye merakı olan bu burcun, maddesel dünyanın en ehemmiyetli parçası olan para ile de arası oldukça iyidir. Tüm Boğalar zengin olmak isterler ve bir şekilde maddeyi kendilerine çekerler. Ananesel  Astrolojide Boğa burcu Para burcudur ve bu burç doğuştan, içgüdüsel olarak paranın nasıl ele geçirileceğini bilerek dünyaya gelir.

Dışarıdan çok zorlayıcı bir tesir gelmediği sürece bu burç sabit durur ve hareketi reddeder. Yumuşak koltuklarda tembellik etmek, konforun tadını çıkarmak tam Boğalık bir davranıştır. Hayatı genelde yavaştırlar. Yavaştırlar fakat her işte emin adımlarla ilerlerler. Hiçbir işi yarıda bırakmazlar. Hiç kimseyi yüzükoyun bırakmazlar. Yeter ki karar versinler. Karar verdiklerinde hiçbir zaman vazgeçmezler. Hedeflerine eriştiklerinde alkış veyahut takdir de beklemezler. Takdir edilmek, tabi ki herkes kadar onların da hoşuna gider ancak beklenilen reaksiyonu almasalar da yollarına devam ederler. Değişmez istikrarı bu burcun mihenk taşıdır.

Boğaların sevilmelerinin diğer bir sebebi, çok iyi dinleyici olmalarıdır. Harbiden dinlerler. Çevreyi iyi gözlemlerler. En ufak ayrıntıyı kaçırmazlar. Bir Boğa ile konuşurken dikkat etmelisiniz, sizi kaydeder. Bir sonraki konuşmanızda aksi bir bilgi paylaşırsanız, eski söyleminizi kesinlikle size anımsatır.

Her hareketi sükûnet içinde gerçekleşen bu burç çok zor sinirlenir. Öyle ansızın parlaması filan. Ancak bir kere o sükuneti bozmayı muvaffak olursanız, hemen bu burcun yanından uzaklaşmanız gerekir. Matadorun, kırmızı gören Boğa ile arasındaki ilişki ne ise sizinki de o vaziyette olacaktır. Bir anda hem vahşi hem de duygusal bir hale dönüşebilirler.

Boğa burcu insanları para ile oynayabileceği her türlü mesleği yapabilirler. Hangi mesleği icra ederlerse etsinler, nihayetinde tıkır tıkır paralarını kazanacak olmaktan emin olmak isterler. Boğa burçları sabit nakit akışından hoşlanırlar. Bu arada Boğa burçları müziğe bayılırlar. Merkür’ü de kuvvetli birçok Boğa burcu şarkıcı olabilir.

Boğa Burcu Aşk ve İlişkiler

Boğa burcu ilişkiye, bilhassa uzun ilişkiye oldukça uygun bir burçtur. Kadını ve erkeği başka davranışlar sergilese dahi iştirak ederek sevdikleri insana sadıktırlar. Tıpkı maddesel dünyadaki diğer materyaller gibi, ne yazık ki sevdiklerine de sahip olmak isterler. Rahatı, huzuru ve parasal gücü bozulmadığı sürece Boğa, ilişkisini bozmaz.

Boğa Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; sakin, kararlı ve emin olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; sabit fikirli, önyargılı ve değişime kapalı olmalarıdır.