Aslan Burçları Genel Özellikleri

Aslan Burçları Genel Özellikleri, Aslan Burçları Karakteristik Özellikleri, Aslan Burçları Nelerden Hoşlanır? Pozitif ve Negatif Yönleri.

Aslan Burçları Genel Özellikleri
aslan-burcu-ozellikleri

Aslan burçları, ateş elementinde, pozitif polaritede, Sabit nitelikte, eril (erkek) enerji taşıyan bir burçtur. Yönetici seyyaresi Güneş’tir. Aslan burcunun arketipi tek başına hayat gücünü, yaratıcı gücü sembolize eder. Bu sebeple tıpkı burcun arketipindeki gibi bu burca mahsus insanlar oldukça enerjik, hayat enerjisi ile dolu insanlardır. Vücudumuzda hayat enerjimizin pompalandığı kalbi ve göğsü ve beyindeki birtakım işlevleri yönetir.

Aslan Burcu, Zodyak’ın beşinci burcudur ve Güneş’in burca, kendi yönettiği burca giriş yapması ile birlikte, evrenin enerjisi tamamiyle değişir. Hava ısınır, içimiz ısınır. Genel olarak sene en güzel vakitlerini, en neşeli olduğumuz vakitleri, Aslan burçlarının doğum günlerini kutladığımız dönemde geçiririz.

Aslan burcu demek “ben” demektir. Her Aslan burcu hayatında istediği temaları yaratabileceğini bilir. Dış dünyadan koyulmuş engellerin veya genel geçer kaidelerin onlar için bir ehemmiyeti yoktur. Onlar kendi kaidelerini koyar ve o kaidelerle yaşarlar. Tıpkı ormanların kralının Aslan olması gibi, insan ırkının kralları da Aslan burçlarıdır. Kabul edin veya etmeyin, bir Aslan burcu sizi yönetmek isterse kolaylıkla yönetebilir.

Aslan Burçları ve Karakteristik Özellikleri

Bir burcun iç güdülerinin “ben, ben” demesi hem çok güzel bir şeydir hem de çok yorucudur. Güzeldir zira bu sayede Aslan burçları genel olarak özgüven problemi yaşamazlar. Her ortamda kendilerini öne çıkaracak özgüvenleri ve kabiliyetleri vardır. Geri planda kalmaktan hiç hoşlanmazlar ve şayet örgütlemesi şart olan rastgele bir konu varsa onlar en iyi şekilde örgütlük ederler. Ancak diğer taraftan, “ben” demek, içinde var olanı dışarıya gösterme isteği demektir. Bu da bu arada beğenilme, alkışlanma ve onaylanma istediği demektir. Onaylandıkları sürece mesele yoktur. Muvaffakiyet ile hizmet etmeye de sahnelerde olmaya da öne çıkmaya da devam ederler. Onaylanmadıklarında ise ya hırçınlaşırlar veyahut dikkat çekmek için ekstrem hareketlere yönelirler. Aslan burcunun tenkit edilmeye tahammülü diğer Zodyaklılara göre çok daha düşüktür.

Aslan burçları tabiatları gereği doğuştan gösterişli insanlardır. Bilhassa saçlar ve büyük eller fiziksel yapının en ehemmiyetli parçalarındandır. Her Aslan burcunun dikkatli bakışları gözlemlemek için taktığı kalın siyah camlı bir gözlüğü vardır. Tüm bu tabii gösterişlerinin yanında, dikkat çekmeyi sevdikleri için bir şekilde sitil sahibi insanlardır. Parlak kıyafetler, altın sarıları, değerli mücevherler, rugan ayakkabılar bu burcun vazgeçilmezleridir.

Aslan burçlarının hem hayal güçleri çok geniştir hem de görsel yaratıcılıkları çok yüksektir. Bu sebeple bir hayli Aslan burcu gerçek mesleği ne olursa olsun, sanatın bir kolu ile ilgilenebilir, kreatif işlerde çalışabilir, sahne sanatları ile ilgilenirler.

Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Aslan burçları eğer evlilik tasarlıyorlarsa bunun tek nedeni çocuklardır. Bir çocuğun enerjisi ile Aslan burcunda bir insanın, yaşı kaç olursa olsun, enerjisi arasında bir fark yoktur. Aslan burçlarının fiziksel görüntülerinin ne söylediğinin ehemmiyeti yoktur. Onlar her vakit çocukturlar. Neşeli halleri, sıcaklıkları etraflarındaki insanlara çok iyi gelir. Bir Aslan burcunun görkeminden odaya girdiğini anlamasanız dahi, enerjisinden hemen anlarsınız.

Aslanların egoist olduğu söylenir. Ne yazık ki doğrudur da. Yöneticileri Güneş, bizim sistemimizin en parlak yıldızıdır. O olmadan hayat olmaz. Aslan burçları da aynı bu hissiyata sahiptirler. Bizden üstün ve bizden değişik olduklarını düşünürler. Bunun için onları suçlayamazsınız zira onlar sahiden de böyle hissederler.

Aslan burcu, Zokyak’ta Boğa burcu kadar gelişkin duyulara sahip tek burçtur. Her Aslan güzel yemekler tatmaktan, güzel müzikler dinlemekten hoşlanır. Sevdiği bir sanatçının konserine alınmış bir bilet her Aslan’ı mutlu eder.

Aslan burçları kadın veyahut erkek fark etmeksizin yaşlanmaktan hiç hoşlanmazlar. Bu sebeple estetik operasyonlara en fazla talep gösteren burçların başında gelirler. Kilo almaya meyilleri vardır ve kontrol etmezlerse kısa müddette kilo alırlar. Ancak kilo almak Aslan burçlarının kalp ve dolaşım sistemlerine diğer burçlara göre daha fazla tesir eder. Bu sebeple diğer burçlardan daha fazla önem vermeleri gerekir.

Aslan Burçları Pozitif ve Negatif Özellikleri

Ana pozitif özellikleri; sıcak, yaratıcı ve eli açık olmalarıdır.

Ana negatif özellikleri; gösteriş meraklısı, kumarbaz ve egoist olmalarıdır.